
Duminica, 24 Ianuarie 2010
Echipa de hochei pe gheaţă Steaua Rangers a învins FC Barcelona, sâmbătă, cu scorul de 9-4 (2-0, 4-1, 3-3), într-un meci prilejuit de lansarea oficială a formaţiei bucureştene, pe patinoarul Mihai Flamaropol din Capitală, informează MEDIAFAX.
Golurile echipei Steaua Rangers au fost marcate de Răzvan Lupaşcu, Ioan Timaru, Andrei Butocinov - 2, Roberto Gliga - 2, Denis Zabludovski, Cam Severson şi Marius Mărcuş. Pentru FC Barcelona au înscris Juan Munoz, Danilo Didkovski, Mikael Boberg şi Oriol Boronat.
Lovitura onorifică de începere a partidei a fost dată de tehnicianul Marius Lăcătuş. În prima pauză, a avut loc o demonstraţie de pilotaj pe gheaţă a campionatului naţional de raliuri, grupa H, Alin Mărginean.
La meci au asistat peste 2.000 de spectatori.
(Citeste continuarea articolului aici)