
Vineri, 18 Februarie 2011
Gigi Becali a avut o ieşire la adresa comisiilor ligii profesioniste de fotbal şi spune că cei care conduc aceste comisii nu sînt independenţi. Acesta a şi relatat o discuţie a sa cu unul dintre membrii comisiei
"Care comisii sunt independente? Spun eu independenţa comisiilor. Cocean ăla este asociat cu nevasta lui Nicu Badea, are firmă de avocatură, e independent... Ăsta, Florea, eu sunt prieten bun de tot cu el. E independent... Ăla, Doru Neagu, fratele şi copilul lui Dumitru Dragomir. Dacă îi zice Mitică Dragomir «Stai în cap», direct în cap se bagă. E independent ăla. Mai e şi şeful comisiei...", a spus Becali.
El a relatat o convorbire telefonică avută cu Ion Neagu după ce a fost amendat de Comisia de Disciplină a LPF. "Doru Neagu mi-a zis mie «Bre nea Gigi, nu fi supărat pe mine. Ştii că el m-a crescut, ce să fac? Îţi dădeam eu vreodată amendă ţie, nea Gigi? Îndrăzneam eu? Dar eu ce să… (Citeste continuarea articolului aici)