
Marti, 07 Februarie 2012
Mozambicanul Martins Mukana "Paito" (foto, în alb) s-a înţeles cu Vasluiul, în ciuda faptului că oficialii lui Dinamo susţin că ei l-au adus pe fundaşul stânga în România.
X1_AdParams = { 'pub' : '632203491294404', 'site' : 'prosport', 'section' : 'site', 'zone' : '640x160_adtext', 'size' : '0x0' }; Adrian Porumboiu a dezvăluit cum au decurs tratativele pentru transferul jucătorului, susţinând totodată că Vasluiul l-a contactat pe Paito în urmă cu trei săptămâni.
"Era Hizo antrenor pe vremea aia. Am primit oferta printr-un jucător, coleg de club cu Paito. În momentul în care a venit Ignacio a zis că îi place, că e un jucător bun. Nu ştiu dacă i-a plătit Dinamo biletele de avion, dar dacă fac dovada că au plătit biletul, le vom da noi banii.
El s-a înţeles cu unul dintre impresari, nenorocirea e că jucătorul are 6 impresari. E liber de contract, nu am plătit niciun comision, nicio primă de instalare. Jucătorul… (Citeste continuarea articolului aici)