
Miercuri, 08 Februarie 2012
Mai mulţi conducători de cluburi au cerut amânarea returului din cauza condiţiilor atmosferice, dar şi unii oficiali care sunt total împotriva unei astfel de măsuri.
X1_AdParams = { 'pub' : '632203491294404', 'site' : 'prosport', 'section' : 'site', 'zone' : '640x160_adtext', 'size' : '0x0' };Printre cei care consideră că amânarea returului ar fi o soluţie bună se numără Cristi Borcea şi Gigi Becali, de partea cealaltă fiind Iuliu Mureşan de la CFR Cluj.
Alexandru Boc, vicepreledintele LPF, a declarat că returul Ligii I nu ar trebui să se amâne din cauza programului foarte încărcat din următoarea perioadă.
Acesta consideră că amânarea, fie şi pentru o săptămână, ar avea efecte catastrofale.
"Avem un program încărcat în această perioadă a anului şi nu ştiu ce se va întâmpla dacă nu vom putea reîncepe campionatul. Să sperăm că vremea se va mai domoli. Va fi foarte greu dacă se va amâna şi cu… (Citeste continuarea articolului aici)